A jak jsme vybavovali naší vilku?

bali

V minulém článku jsem psala, jak naše vilka potřebovala pár kosmetických úprav, abychom se v ní cítili opravdu jako doma. První jsme sháněli dispenzor na vodu, jelikož pitná voda z kohoutku tu opravdu neteče. Ani zuby si v ní radši nečistím. Malou ledničku nám tu sice Balijci nechali, ale koho by napadlo, že u ní nebude kabel do zásuvky? Takže lednička byla také na seznamu. Do kuchyně bylo zapotřebí sehnat všechno nádobí, také čistící prostředky, abychom vilu vydrhli od zbytků stavebních materiálů.

V pokojích byla postel s nočními stolky a šatní skříň, v koupelně nebyl ani věšák na ručníky. Rozhodli jsme se, že kromě věšáků na ručníky, by to chtělo nějaké další poličky, jak do pokojů, tak do koupelny, aby byly kam odkládat věci.

Všechny tyhle věci jsme sháněli podél cest v místních obchůdkách. Poličky a věšáky jsme si objednali u jedné Balijky, chtěli jsme se nejdřív ujistit, že nám to budou moct dovézt, jelikož na skútru bychom to těžko odvezli (i když tady mají jiný názor na to, co všechno se může vézt na skútru) po chvíli domlouvání rukama nohama, jsme zjistili, že si myslela, že chceme odvézt my. Nakonec jsme se ale domluvili a pěkně zasmáli, a možná i proto jsme také usmlouvali moc dobré ceny. Nábytek dorazil akorát s asi týdenním zpožděním, ale co bychom čekali, jsme na Bali.

Když jsme si objednali v jiném truhlářství zrcadla a druhý den jsme pro ně jeli, chtěli nám dát jenom dřevěné rámečky, bez zrcadla uvnitř. Další den jsme si už ale vezli krásná zrcadla domu. Krásný ratanový set křesílek a stolečku do našeho „obýváku“ jsme nakonec sehnali přes facebookovou skupinu, kde ho zrovna někdo prodával.

Jinak já jako milovník interiérového designu jsem se nemohla vynadívat na všechny kusy nábytku, které tady vyrábějí. Obzvlášť ten ratanový nábytek, ale i všechno, co vyřezávají a vyrábějí ze dřeva. A hlavně oproti Česku, tady to koupíte za zlomek ceny.

Kdybychom si mohli zajet do IKEA nebo nějakého obchoďáku, bylo by to asi všechno jednodušší. Ale takhle jsme aspoň pořádně poznali, jak to tady chodí a máme jenom ze zařizování vilky mnoho vtipných zážitků. Teď to u nás vypadá takhle a my jsme moc spokojení. A spokojení jsou i naši první hosti 🙂

Mohlo by se vám líbit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *