Bali: tipy na výlety – Tanah Lot

Bali

Rozhodla jsem se psát doporučení na místa, které můžete na Bali navštívit. Jsme tu na delší dobu, takže cestování po ostrově bereme postupně  a pomalu navštěvujeme nejrůznější místa. Začnu s chrámem Tanah Lot, který máme asi jenom 20 minut od vilky.

Vstupné: 60 000 IDR + parkovné (skútr 2 000 IDR)

Umístění: západní pobřeží (Google mapy)

Bali

Tanah Lot je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí na Bali. Téměř nikdy tam nebudete sami, ale budou vás obklopovat davy turistů. Z parkoviště projdete uličkami plných obchůdků se suvenýry a oblečení, restaurací a warungů do areálu krásně upravených zahrad až k oceánu. Zahradami dojdete až k výhledu na chrám Tanah Lot, který se tyčí na skále v moři. K samotnému chrámu se můžete dostat pouze za odlivu, ale dovnitř je vstup zakázán.

Bali

Tip: V jedné z uliček najdete moc příjemnou kavárnu, která vás zláká hlavně roztomilými cibetkami, které si tam volně pobíhají nebo spíš většinu času odpočívají. Majitel je má jako domácí mazlíčky, ale je to také dobrý tahák na turisty. Můžete si tam dát cibetkovou kávu nebo si je jenom pohladit a vyfotit se s nimi.

Bali

Bali

Když se vydáte na druhou stranu od chrámu, můžete schody sejít na jednu z pláží. Písek je zde černý a vlny většinou větší.

Bali

Bali

Hodně turistů Tanah Lot navštěvuje na večer, kvůli vyhlášeným západům slunce.

Mohlo by se vám líbit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *