Proč jsme po roce opustili Bali

bali

Změna je život a my už jsme zase nějakou chtěli. I proto nám už Bali tak nějak stačilo a po roce jsme odjeli. Možná si říkáte, jak někdo může opustit tenhle, jak se zdá, tropický ráj. Prostě jsme chtěli zase vyzkoušet něco jiného. Né že by nás na Bali stále něco nepřekvapovalo, to se asi nikdy nestane. Snad vždycky bych se nad něčím pozastavila a kroutila hlavou 🙂

bali

bali

Musím říct, že náš poslední měsíc, jsem se už jenom těšila až odletíme poznávat jiné kraje. Ale Bali jsem si stále užívala. Měli jsme plno, takže jsme měli plné ruce práce a o zábavu postaráno. Ještě za námi také přijeli kamarádi, pro které už jsme u nás neměli místo, ale na výlet a na pláž jsme společně zajeli. Také jsme po nich a našich hostech mohli poslat pár věcí do Čech. Za ten rok jsme přece jenom něco nastřádali a nechtěli jsme se toho jen tak zbavit. A navíc jsme potom cestovali jenom s 20kilama, takže jsme to museli nějak zredukovat.

bali

Musím říct, že jsem měla ty věci začít posílat do Čech mnohem dřív, protože by toho bylo ještě tolik, co bych z Bali domu chtěla přivézt. Ale nevadí, vím, že až tam pojedeme příště beru prázdný kufr, aby na zpáteční cestu byl plný všech těch krásných věcí a dárků.

Na poslední dva týdny jsme se přestěhovali do jednoho skvělého guesthousu, který byl pár metrů od naší vilky. Tu jsme totiž dali hostům k dispozici celou. Ale stejně jsme tam každý den s nimi byli. Takže s vilkou jsme se opravdu rozloučili až v posledních dnech. Samozřejmě i ke konci nám to majitel nenechal jednoduchý a dělal trošku problémy. Říkal, že od nás odkoupí vybavení, co jsme do vilky pořizovali. Ale prodlužoval to tak dlouho, že pak řekl, že to nechce a nám samozřejmě už nezbýval čas na prodání. A on nejspíš doufal, že mu to tam tím pádem jen tak necháme. My jsme se rozhodli, že radši obdarujeme naše balijské přátele, kteří se stali našimi opravdovými přáteli a věděli jsme, že si to zaslouží.

bali

S těmi i při loučení nějaká ta slzička ukápla. Také se mi stejská po všech těch pesanech, kteří z námi chodili. No a dala bych si i pořádný nasi campur nebo nasi goreng, protože jsem se toho kupodivu po tom roce prostě nepřejedla 😀

bali

bali

Ale jinak se mi po Bali ani kupodivu zas tolik nestýská. Samozřejmě to teplo, sluníčko a moře mi v tý český zimě schází.

bali

 

Mohlo by se vám líbit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *