Bali: tipy na výlety – jezero Beratan a rýžové terasy

bali

Dnes tu pro vás mám tip na celodenní výlet. Když se budete chystat na Bali, tak si určitě najdete místa, která chcete vidět. Ale už možná nevíte, která místa je dobré spojit a vidět je v jeden den a nebo kolik vůbec těch míst za jeden den stihnout.

Dám vám tip na dvě turistické atrakce, které se v jeden den krásně dají zvládnout a třeba vám zbyde ještě čas i na nějaké další místo.

Které navštívíte dřív, záleží odkud pojedete. Naši hosti vyjížděli vždy z Canggu, a tak první zastávka byly rýžové terasy Jatiluwih.

Rýžové terasy Jatiluwih

bali

Google mapy

Vstupné: 40 000 IDR

Tyto rýžové terasy jsou zapsané na seznamu Unesco a rozhodně vás uchvátí svojí rozlohou. Rýži uvidíte, kam vaše oko dohlédne. Vstupné se platí při vjezdu do oblasti. Pak můžete zastavit na několika místech odkud vedou různé trasy. Vy si pak můžete vybrat jestli chcete jít na třeba 10km túru mezi rýžovými terasy nebo si jenom obejít třeba kilometrový okruh.

bali

Tip: Abyste měli ty krásné fotky se zelenými terasami, samozřejmě záleží v jakém období terasy navštívíte. Podle mě jsou nejkrásnější po té, co je rýže zasazená, ještě není tak vysoká a voda, ve které rýže roste se krásně zrcadlí. Když už je pak rýže vyrostlá, ale je ještě krásně zelená, to je také krásná podívaná. Když začne dozrávat, vršky už žloutnou a pěkná zelená mizí. A při sklizni to budou jen rozorané terasy. No ale občas holt neovlivníte, v jakém období růstu rýže terasy navštívíte, myslím, že stejně je stojí navštívit tak jako tak.

bali

bali

Jak dlouho tady strávíte, jako vždy, záleží na vás. Jestli si uděláte dlouhé nebo krátké procházky nebo jestli jenom něco vyfotíte u silnice a pojedete dál.

Chrám Ulun Danu Beratan

bali

Google mapy

Vstupné: 50 000 IDR
Parking (skútr): 2 000 IDR

Další zastávkou je chrám na jezeře Beratan. Je to jedna z těch velmi populárních turistických atrakcí a podobně jako chrám Tanah Lot už je to taková ikona Bali. Na propagačních materiálech Bali se obrázek tohoto chrámu objevuje velmi často.

bali

Zaparkujete na parkovišti, zaplatíte vstupné a můžete se vydat do docela velkého areálu. Jsou zde krásně upravené zahrady, mnoho soch a také mnoho míst pro vaše skvělé fotografie. U hlavního chrámu, který je přímo na jezeře bude plno turistů snažící se si vyfotit tu nejlepší fotku.

Jelikož budete hned u břehu jezera, najdete tam mnoho nabídek pro svezení na lodičkách a podobné vodní atrakce. Každopádně okolí jezera je velmi pěkné a v rozlehlých zahradách si budete moci najít i chvilku pro sebe o samotě bez okolních davů.

bali

bali

Chrám Ulun Danu Beratan je takovou hlavní atrakcí u jezera Beratan. Každopádně pokud vám zbyde čas a nebudete už z cestování unavení můžete si projet okolí jezera, které je velmi pěkné. Jezero je posazené v horách a tak výhledy, které se vám naskytnou jsou nádherné. Když budete pokračovat dále, můžete třeba dojet i k dalším dvěma jezerům. Po cestě k nim se nachází už také velmi známá brána, která je sice vstupem do golfového hřiště, ale je posazená na pěkném místě, a tak u ní všichni zastavují a fotí se. Balijci to však už také zjistili a často za fotku vybírají peníze.

bali

Na tomto výletě si rozhodně užijete krásná panoramata a okusíte balijskou kulturu. Cestou zpět (pokud pojedete z Canggu a okolí) můžete také navštívit třeba vodopád Leke Leke.

bali

Mějte se krásně!

Mohlo by se vám líbit

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *