Bali: tipy na výlety – pláže na jižním cípu Bali

klaras

Dneska se podíváme za krásnými plážemi na jihu Bali. Jelikož je Bali sopečný ostrov, tak většina pláží je s černým/tmavým pískem. Jižní cíp je jedna z výjimek. Najdete tam nádherné bílé pláže, s krásným převážně jemným pískem a krásnou tyrkysovou vodou. Jižní cíp je však velmi útesovitý, a tak na některé pláže se dostanete pouze sestupem z útesu dolu, a pak zase nahoru. K některým už jsou ale samozřejmě udělané silnice.

Pokud se budete chystat navštívit tyto nádherné pláže, doporučuji si vybrat třeba tři z nich na jeden celodenní výlet. Všechny je nesthihnete, pokud si je budete chtít alespoň trochu užít. Také samozřejmě můžete spojit výlet s dalšími turistickými atrakcemi, jako třeba chrám Uluwatu. Ale o tom zase v jiném článku.

Další, na co si dávat “pozor”, když to tak řeknu, je v jaké části dne na plážích budete. Na Bali jsou totiž docela velké přílivy a odlivy. Takže můžete přijet na pláž, kde je nádherný bílý písek s tyrkysovou vodou. Ale taky na pláž, kde je krásný bílý písek, ale za tím je velké kamenité pole, jelikož moře hodně ustoupilo. U některých pláží je to ale i výhoda, protože to vytvoří krásné vany, kde se voda pořádně ohřeje a nebo tam nejsou žádné vlny, které jinak bývají docela velké.

Na některých pláží se platí vstupné nebo alespoň parkovné, někde obojí. Za ten rok, co jsme na Bali byli mi přišlo, že se to různě měnilo. Podle období, podle doby, kdy jste na pláž přijeli atd. Takže jaké je na které pláží vstupné vám tentokrát psát nebudu, protože to bylo skoro pokaždé jinak.

Zmíním vám tady tedy pár pláží, na kterých jsem osobně byla. Nejsou to rozhodně všechny, které na jižním cípu Bali můžete najít.

Kelan

(google mapy) Těsně pod letištěm je delší pláž v takové rybářské zátoce. Byli jsme tam hlavně na výbornou rybu v jedné z restaurací. Taky jsme odtamtud jeli na loďce na západ slunce. A můžete také pozorovat, jak přistávají letadla.

bali pláže

Tegal Wangi

(google mapy) Menší plážička, na kterou tolik turistů nechodí. Potkáte tam spíše místní. Na koupání moc nedoporučuji, protože kameny a korály začínají dost brzo. My jsme měli tuhle pláž oblíbenou na focení. Byli jsme tam většinou skoro sami a skalní útvary dělaly krásné pozadí.

bali pláže

Balangan Beach

(google mapy)

Krásná pláž s populárním “svatebním oltářem” na útesu nad ní. Tady když přijedete za odlivu, udělají se zde právě zmiňované vany, do kterých se pak můžete naložit.

bali pláže

bali pláže

Dreamland Beach

(google mapy) Další nádherná pláž, je docela dlouhá, takže když popojdete více doprava, můžete najít i místo, kde budete sami.

bali pláže

Padang Padang

(google mapy) Moc krásná pláž, která ale není moc velká. Takže na mě tam byla až moc velká koncentrace lidí. Ale za navštívení určitě stojí, protože tam můžete najít krásná zákoutí.

bali pláže

Nyang Nyang

(google mapy) Nádherná pláž, kde moc lidí nepotkáte. Ale musíte slézt z docela vysokého útesu dolů. No a pak se samozřejmě zase vyškrábat nahoru. Rozhodně se vybavte a vemte si hodně pitné vody. Já si pláž moc neužila, jelikož mě tam chytnul močák. A lézt ten útes v tom třicetistupňovém horku, bez žádného stínu, se šílenejma bolestma – no nic příjemnýho. Myslím, že místo normálních 20 minut, jsem se plazila, a to doslova, určitě přes hodinu. Jinak pláž doporučuju, je krásná 🙂

bali pláže

bali pláže

Melasti beach

(google mapy) Jedna z mých nejoblíbenějších pláží na Bali. Je dost dlouhá, takže si také vcelku můžete najít místo pro sebe. Stává se ale čím dál tím víc populární. Je zde udělaná silnice až k pláži. A i když je odliv dá se pořád hezky koupat.

bali pláže

bali pláže

Green Bowl

(google mapy) Krásná menší plážička s “jeskyní” v útesu. Vede k ní sice dost schodů, ale potom máte opravdu krásný výhled. A před sluníčkem se můžete schovat právě ve zmíněné jeskyni. Začínají se tam ale schovávat před sluníčkem i balijky, které vám budou nabízet ke koupi všechno možné. A nahoře na parkovišti si dávejte pozor na opice, ať vám nic neukradnou.

bali pláže

bali pláže

Pandawa

(google mapy) Jedna z velmi populárních a turistických pláží. Sami tam určitě nebudete. Je tam mnoho obchůdků se suvenýry i mnoho místních restaurací, kde se můžete najíst. Přímo až k pláži vede silnice, kde už na začátku, ještě než uvidíte samotnou pláž jsou “mýtné brány”, kde vybírají vstupné a parkovné.

bali pláže

bali pláže

Nusa Dua

(google mapy) Dlouhá pláž v oblasti Nusa Dua, která je plná luxusních resortů a hotelů. Na pláži najdete místečko pro sebe, ale je velmi turistická. Slunečníky většinou patří k hotelům a nemůžete je využít.

bali pláže

bali pláže

Jak jsem psala, na jižním cípu najdete ještě spoustu dalších pláží, ani my jsme nenavštívili všechny. A každému se líbí něco jiného. Vyberte si ty, které Vás oslovily nejvíc. Ať už podle fotek nebo třeba od někoho z vyprávění.

Mějte se krásně! Ahoj 🙂

Mohlo by se vám líbit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *