Los Gigantes, Tenerife

los gigantes

Přijeli za náma na Tenerife kamarádi (Z&Z), se kterými jsme konečně naplánovali nějaké výlety po ostrově. Půjčili jsme si společně auto (u půjčovny CICAR – doporučujeme) a první výlet směřoval na Los Gigantes. Od Playa de Las Americas, kde bydlíme, je to asi půl hodiny cesty.

jeep

Giganti tyčící se z moře

Los Gigantes, jak už jejich název napovídá, jsou vysoké strmé útesy (500-800 metrů). Už po cestě do stejnojmeného letoviska jsou vyhlídky, na kterých se můžete těmito “obry” kochat.

tenerife

Auto jsme nechali zaparkované v jedné z postranních uliček a vydali jsme se přímo ke Gigantům na pláž. Plážička je malá s krásným výhledem na útesy, jen bohužel z druhé strany ji obklopuje přístav. Jsou zde také půjčovny kajaků a paddleboardů, takže se k útesům můžete dostat ještě blíž.

tenerife

tenerife

Jelikož bylo zataženo a na pláži docela plno, udělali jsme pár fotek a šli dál. Udělali jsme si procházku městem a cílem byla “Piscina Natural” neboli přírodní bazén. Těch je tady na Tenerife, jak jsme zjistili, spoustu.

tenerife

Nakonec jsme tam se Zuzkou vlezli, i když bylo stále zataženo a žádný velký vedro nebylo. Zpáteční cestou jsme zjistili, že na konci uličky kde parkujeme je také psaná vyhlídka. Tak jsme se zašli podívat ještě tam.

los gigantes

tenerife

tenerife

Pár tipů na konec

Pokud se chystáte Los Gigantes navštívit, nemusí to být výlet na celý den. Obzvlášť pokud budete bydlet někde na jihu Tenerife. Bude vám stačit odpoledne nebo to můžete spojit s navštívením i dalšího místa. Auto zaparkujte v nějaké postranní uličce a na místo dojděte. Plážička je malá a je spoustu mnohem hezčích pláží, kde strávit víc času. Doporučuji spíš dojít k přírodnímu bazénu a vykoupat se tam.

Mohlo by se vám líbit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *