Městečko Puerto de la Cruz, Tenerife

Objevujete raději města a jejich budovy a zapadlé uličky nebo radši přírodu a její kouzlo? Já to mám asi půl na půl. Mám ráda zajímavou architekturu a zapadlá ulička s barevnými dveřmi a rozkvetlými truhlíky na balkónech mě vždycky naláká. V přírodě většinou najdu klid a pohled na hory, lesy, řeky nebo oceán nikdy nezklame.

Každou vesničku a město ale vidět nemusím. Občas mi to pak přijde všechno stejný.  Do Puerta jsme se ale už ze zvědavosti chtěli podívat, protože když jsme hledali, kde se usadíme, tohle byla také jedna z možností.  Je to město na severní straně ostrova a asi druhé hlavní turistické letovisko na Tenerife. Nachází se zde spoustu ubytovacích kapacit pro dovolenkáře.  Hotely, resorty i apartmány. A apartmánů k dlouhodobému pronájmu tu bylo v nabídce také dost. Ale jelikož jedna z našich podmínek byla pláž v docházkové vzdálenosti, nakonec jsme Puerto zavrhli. Pár pláží zde najdete, ale málo jich je písečných a velké také nejsou.

Místo pláží bazény

Lago Martianez je komplex bazénů hned vedle moře. Pravděpodobně díky „nedostatku pláží“ zde byly vytvořeny, aby se turisté mohli kde vyvalit 🙂

Vstupné je 5,50 EUR (viz obrázek níže)

Roztomilé uličky

Při návštěvě městečka jsme si udělali jen kratší procházku a zjistili jak to tady vypadá. Prošli jsme okolo jedné menší pláže a zmíněných bazénů,  po pěkné promenádě až k přístavu. Kolem promenády a přístavu je spoustu obchůdků, restaurací a pěkných uliček. Byli jsme tam ke konci března a bylo tam opravdu minimum lidí.

Pokud na Tenerife pojedete za poznáváním ostrova a na pláži nebudete chtít trávit celé dny, je Puerto de La Cruz asi také dobrou základnou. Kdybyste tam chtěli trávit většinu dovolené, je také ale větší pravděpodobnost zatažené oblohy a deště. Oblačnost chodí právě od severu, zasekne se o sopku a vyprší se hlavně právě na této části ostrova. Alespoň ale příroda je tam mnohem zelenější, což na pohled může být lákavější.

Mohlo by se vám líbit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *