Punta del Hidalgo – výšlap na vyhlídku

Tenerife je docela různorodý ostrov. Můžete se válet na pláži, vylézt na sopku, navštívit starodávný vavřínový les nebo si projít nějaký z mnoha treků.  Je jich tu opravdu hodně a chvíli jsme hledali, který si vybereme. Chtěli jsme nějaký s výhledem na oceán, abychom k jeho začátku nemuseli jezdit hodně serpentýnami a taky přiměřeně (ne)náročný, ne moc dlouhý. Nejsme žádní zkušení a vytrvalí trekaři 😀

Vybrali jsme trasu Punta del Hidalgo – Chinamada, která je celá skoro 10km dlouhá (jen jeden směr) s tím, že náš cíl byla první vyhlídka, která byla asi po 2,5 kilometrech a trocha toho stoupání.

K začátku trasy se dostanete i autobusem, my jsme jeli autem, které se tam dá zaparkovat na takovém prašném parkovišti. Už od parkoviště jsou krásné výhledy.

Na začátku se šlo převážně po vrstevnici a až poté se vystoupalo nahoru k vyhlídce. Šli jsme v březnu a nečekala jsem, že bude takový vedro. Do batohu jsme si brali bundy, že přece jenom v horách bude asi chladněji, ale už po pár metrech jsem ze sebe sundávala všechny vrstvy.

Celou cestu až k vyhlídce, jsme sice oceán neviděli, za to byl nádherný výhled na zelené hory. Bylo to občas docela náročný, moje fyzička je na bodu mrazu, takže jsem to občas potřebovala rozdýchat a teplo tomu nepřidávalo.

Vyhlídka ale opravdu stála za to. Měli jsme jí celou pro sebe stejně tak jako většinu cesty. Stejně s námi vycházela ještě jedna německá rodinka,  se kterou jsme se cestou tak postupně míjeli a kromě nich jsme potkali jen dalších pár lidí.

Takže pokud na Tenerife budete chtít na nějaký výšlap, tenhle určitě doporučuju. Pokud jste zvyklí chodit po horách, věřím že dojdete i dál než my. A cesta bude pořád s krásnými výhledy. A nezapomeňte si s sebou vzít dostatek vody!

Mohlo by se vám líbit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *