Siam Park 2021 – vodní království na Tenerife

siam park

Navštívili jsem asi jednu z největších turistických atrakcí na Tenerife – Siam Park. Je to aquapark, v Costa Adeje a nazývají ho vodním královstvím. Několik let po sobě je označován portálem Trip Advisor jako nejlepší vodní park. Shrnu pár tipů, jak to tam chodí a vypadá (i teď v tomto stále trochu Cvd* období), jelikož jsem taky před návštěvou googlila všechno možný.

siam park

Měla jsem narozeniny a přemýšleli jsme, co podnikneme. Původně jsem myslela, že půjdeme na oběd, večeři, na pláž a vlastně to nebude nijak moc odlišný den od těch ostatních. Pak zazněl nápad, jestli nezkusíme jít do Siam Parku. Máme ho přece jenom za rohem a je to tady velká (nejenom turistická) atrakce.

Tak jsem o tom přemýšlela, koukala jsem na vstupenky, jak to tam vypadá a nakonec jsem řekla proč ne. Taky jednou budeme trochu akční, zahrajeme si na turisty a třeba to bude i zábava.

V aquaparku nebo zábavním parku jsem byla naposled … vlastně ani netuším kdy.  A že jsme se tam rozhodli jít až po 7 měsících co tu jsme? Moc nás asi tyhle typy atrakcí nelákají. Takže jsme byli zvědaví, co nás čeká, jestli tam vůbec budeme mít celý den co dělat.

Vstupenky a jak to probíhá u vstupu

Vstupenky lze koupit přes internet, asi v jakémkoliv turistickém stánku, kde nabízejí nejrůznější atrakce a samozřejmě přímo u vstupu do parku. Momentální otevírací doba je 10-18h. My jsme dorazili okolo 11h a u vstupu byla menší fronta. Nečekali jsme víc jak pět minut. Zakoupili jsme základní vstupenku která stojí 38 EUR. Nabízejí i různé další, ve kterých máte třeba i jídlo a pití, nebo Fast Pass na atrakce. Pokud by se vám v parku hodně zalíbilo a měli zájem navštívit park znovu v rámci 15 dní, nabízejí také druhou vstupenku za 19 euro, musíte však zakoupit v ten den, než opustíte park. Více o cenách tady.

siam park

Koupíte vstupenku u okénka a pak projdete ještě jednou kontrolou, kde vám vstupenku načtou. Další jiná kontrola už neprobíhala, jen se tvořila menší fronta na „vstupní fotku“ na kterou vás chtějí nahnat. Pokud fotku nechcete, musíte jen vystát frontu a pak projít už opravdu do parku.

Na mnoha stránkách jsem se dočetla, že prohledávají u vstupu i tašky a nepovolují vzít dovnitř žádné jídlo a pití. Žádná taková kontrola u vstupu nebyla a my jsme si to pití fakt nevzali, protože jsme počítali s tím, že ho stejně zabaví. Nevím jestli záleží jaký den tam jdete nebo v jakou hodinu a jestli tam kontrola pak je. Každopádně jestli tam někdy půjdeme znovu. Rozhodně si tu lahev vody vezmeme.

Uvnitř Siam parku

Park má thajskou tématiku, jak už je asi poznat z názvu. Všechny budovy a i stavby tobogánů a skluzavek jsou inspirovány thajskou architekturou a kulturou. Dokonce i názvy atrakcí. Všude je spoustu zeleně. Jsou tam myslím dva bazény, ten větší je i s vlnobitím. Všude jsou různé zóny s lehátky, které můžete využít. A pak spoustu tobogánů, které jsou označené zeleně, oranžově nebo červeně, podle toho jak jsou „náročný“, spoustu skluzavek, divoká nebo spíš líná řeka a i skluzavky pro nejmenší.

siam park

Jak to funguje

Uvnitř jsou k dispozici skříňky, kam si můžete uložit věci a samozřejmě se k nim kdykoliv můžete vrátit a vzít si potřebné věci. Stojí 3 eura plus 5 eur je vratná záloha. Klíček dostanete na stahovatelném náramku, takže si ho dáte na ruku a neztratíte. Momentálně nebyli otevřené všechny místa se skříňkami, takže nám chvilku trvalo, než jsme se zorientovali a nějaké našli. Pokud chcete opravdu běhat po tobogánech, tak do skříňky dáte všechno. My jsme s sebou nosili jen ručníky, malý opalovací krém a žabky na nohou.

Záchody jsou kupodivu téměř na každém kroku. Na jednom místě byly i sprchy.

Občerstvení a platby

Po parku je několik restaurací a míst k občerstvení, momentálně jsou v provozu asi jen dvě restaurace plus obchody kde si můžete koupit různé snacky, pití nebo třeba palačinky.

Tím, že jsme si nakonec žádné pití s sebou nebrali, hned jsme hledali, kde nějaké seženeme. V celém  parku jsme nenarazili na možnost koupení lahve vody. Všude byly pouze plechovky. A samozřejmě jedna plechovka čisté vody stála asi 2 eura. Z toho jsme nadšení nebyli, ale co se dalo dělat. Nakoupili jsme si do zásoby a uložili do skříňky, kam jsme se v průběhu dne vraceli napít.

Platíte všude buď kartou nebo hotovostí. Bohužel nemají žádné náramky které byste mohli nabít. Takže pokud si chcete něco koupit, buď se musíte pokaždé vracet do skříňky a nebo mít nějaký voděodolný obal, kam peníze nebo kartu dáte. Nebo asi ideálně chytré hodinky, které můžou do vody a zaplatíte s nimi.

siam park

Atrakce

Většina tobogánů je pro dva až čtyři lidi, kde jezdíte na nafukovacích kruzích. Pár tobogánů je i pro jednoho člověka. Na některé tobogány stojíte dlouho ve frontě, my jsme na jeden stáli snad hodinu. Minimálně nám to tak připadalo. Takže jsme si říkali, jestli by se nevyplatilo si připlatit za fast pass. Nebo jak jsme zjistili ke konci, že lidi asi začínají spíše v pravé části parku. Takže když jsme na začátku dne byli v levé části parku, tak tam bylo málo lidí. Naopak když jsme se tam ke konci dne vraceli na jeden tobogán, tak jsme si museli vystát frontu.

Cvd* opatření

Momentálně jsou stále „povinné“ roušky v celém parku. Na internetu mají psané že jsou povinné po celou dobu pobytu v parku, všude. Takže vlastně na tobogánech a v bazénech taky. Realita je taková, že pokud jdete po chodníčkách v parku a narazíte na hlídače, rozhodně vás napomene, kde máte roušku. Ale pár lidí ji mělo opravdu nasazenou pořád, většina jí měla pod bradou a na tobogánech ji měli buď pod bradou a nebo nandanou na ruce a tam nikdo nikomu nic neřekl. Prostě ji musíte mít pořád u sebe.

siam park

Tipy k návštěvě

  • lahev vody s sebou, klidně i prázdnou a doplníte si jí třeba na záchodě (no a přinejhorším vám ji seberou u vstupu)
  • opalovací krém! Ideálně si i noste malou lahvičku pořád s sebou a nebo se choďte znovu mazat ke skříňkám. Sluníčko je zrádné, obzvlášť když jste skoro pořád ve vodě
  • nestůjte zbytečně moc dlouho ve frontě, zkuste na stejnou atrakci jít třeba za hodinu nebo v druhé části dne
  • choďte v žabkách, sandálech nebo rovnou v botech do vody, ve kterých můžete i na atrakce. Běhat celý den po tvrdém betonu, kde občas dupnete na kámen není příjemné. Před každou atrakcí si najdete místo kam boty (případně ručník, opalovací krém a pití) odložíte
  • vyhraďte si na návštěvu celý den. Byli jsme tam cca od 11 do 18h a nenudili jsme se
  • voděodolný obal na peníze nebo chytré hodinky, co můžou pod vodu se vám budou hodit pokud si budete chtít kupovat jídlo/pití/suvenýry a nechcete chodit sem a tam do skříněk

Musím říct, že na to že jsme vlastně nic moc neočekávali, tak nás návštěva příjemně překvapila a celý den jsme si náramně užili! 🙂 Takže i přesto, že tyto atrakce nijak nevyhledáváme, tak do parku doporučuji zajít.

Mohlo by se vám líbit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *